1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz nerki
Ola Olka

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4279

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-03-01, 10:16   Temat: Guz nerki
sideup88 napisał/a:
A ide do lazienki i placze, ze musze klamac chociaz sam nie wiem czy bedzie dobrze
Niepotrzebnie się dręczysz, narazie nie znacie dokładnie sytuacji więc nie możesz powiedzieć czy kłamiesz czy nie. Po prostu nie mówisz prawdy bo jej jeszcze nie znasz.
sideup88 napisał/a:
Ile czasu pozostało mojemu tacie do ilu miesięcy po wycięciu tego guza?
Tego nie da się powiedzieć. Dobrze że bedzie operacja to zawsze jest najlepsze rozwiązanie, ale dopiero po niej lekarze bedą mogli powiedzieć co zobaczyli, jak guz był ulokowany, czy naciekał na inne tkanki czy nie. Całkowitą pewność da jednak dopiero badanie histopatologiczne. Przy operacji pobrane będą wycinki i pójdą do oceny histologicznej. Musisz się z tym liczyć że na wyniki też trzeba będzie poczekać - jakieś 2-3 tygodni.

Trzymaj się. Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz nerki
Ola Olka

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4279

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-28, 12:40   Temat: Guz nerki
sideup88 napisał/a:
nie jestem w stanie myslec normalnie bardzo to przezywam
To normalne taka diagnoza czy nawet podejrzenie to zawsze szok. Bardzo mi przykro.
Teraz jednak musicie działać i jak najszybciej dalej diagnozować tatę.
sideup88 napisał/a:
A jak sie słyszy od ojca słowa " czy ja z tego wyjde" to jest ciezko, a bedze jeszcze gorzej
Tu nikt na to pytanie nie odpowie. Po pierwsze jeszcze nie wiadomo na 100% z czym mamy do czynienia a po drugie każdy organizm jest inny. Myślę że narazie nie ma co rozważać żadnych (ani dobrych ani złych) scenariuszy - na to przyjdzie jeszcze czas. Napewno będziesz musiał być oparciem dla taty w tym trudnym czasie.

Trzymaj się. Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz nerki
Ola Olka

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4279

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-28, 10:29   Temat: Guz nerki
sideup88 witaj na forum.
Wyniki powinieneś zamieścić tak jak to jest opisane w regulaminie. Linki do innych serwerów tracą swoją aktualność i dokumenty są potem nie do odczytania.

W wynikach stwierdzono litą niejednorodną zmianę guzowatą o wymiarach 71x50x88mm.
Guz tej wielkości jest bardzo dużą zmianą obejmującą ponad połowę nerki. Taki guz może świadczyć zarówno szybko rosnącym złośliwym nowotworze albo o nowotworze łagodnym typu onkocytoma, który też wzrasta do dużych rozmiarów. Napewno z tym badaniem trzeba jak najszybciej zgłosić sie do urologa.
Zapewne dostaniecie przekaz na dwufazowe TK jamy brzusznej by określić dokładną strukturę anatomiczną tej zmiany.
Obawiam się że w efekcie będzie konieczna resekcja całej nerki wraz z guzem i dopiero wynik badania histopatologicznego określi konkretnie i ściśle, czym jest ten guz.

Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-02-28, 10:30 ]
tak najlepiej onkologa - jak napisała missy
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group